Kdo chce tento web???

První kdo napíše na icq 380523377 je jeho...

Prostředí

Prostředí v Crysis

O CryEngine 2 bylo již popsáno mnoho řádků. Ovšem o jeho praktickém vzhledu jsme se mohli přesvědčit až teď po příchodu Crysis. Jeho prostředí vyhlíží na pořádném železe neuvěřitelně detailně a jsme svědky snad největšího dohledu v historii PC her. Výsledek? CryEngine 2 je bezesporu nejvšestrannější engine, jaký kdy vznikl a spolu s myšlenkami Cevata Yerliho – režiséra Crysis – vytváří úchvatnou podívanou, která nejednomu zarytému pesimistovi vyrazí dech. Pojďme už ale k věci. Kde se tedy odehrává Crysis?


Tropický ostrov

Kdesi ve Filipínském moři se nachází ostrov Lingshan. Nevím, v mapě jsem ho nehledal, ale podle některých srovnávacích screenshotů lze usoudit, že opravdu existuje.Popravdě řečeno po prvním výskoku zůstanete trochu omráčeni (doslova). Fantasticky propracovaný ostrov jako na dlani vypadá snad ještě lépe než na obrázcích. Hratelností tato část nejvíce připomíná Far Cry, nicméně díky nanoobleku se snaží, co nejvíce odlišit.


K ostrovu neodmyslitelně patří také moře, po kterém korzují útočné čluny. Budete-li mít možnost zapnout Crysis na plné obrátky, dočkáte se v džungli některých opravdu nezapomenutelných scenerií. Pokud se v ní ovšem rozpoutá bitva na úrovní guerillové války, bude následovat mohutné padání stromů, které lze využít i proti nepříteli, jenž pod sutinami zůstane nenávratně rozdrcen. Část na tropickém ostrově, potažmo v džungli je velice zajímavá a graficky vypilovaná, i když u ní rozhodně nezažijete ty nejlepší chvíle. Ty vás čekají na ledu a na území alienů.
Vetřelecké doupě

Graficky naprosto ohromující lokace, kterou jsem proplouval ve stavu bez tíže s otevřenými ústy. Všechna ta grafická pozlátka vyplují na povrch až zde. Hratelnost se opět mění a atmosféra je slovy nepopsatelná, fascinující a vůbec sálá z každého koutu monitoru. Fyzika doznává také změn a kácet stromy, doufám z jasných důvodů nepůjde. :)


Hlavně se ovšem dostáváme k tuhým bojům s vetřelci, kteří spíše než na kvalitu sázejí na kvantitu. Do této chvíle jsem na obtížnost Delta neměl větší problémy, ale vetřelci mi ukázaly, kdo je tady pánem.Mimozemská základna se zdá být architektonickým skvostem a monumentálnost každé chodby je až k neuvěření.
Zamrzlá džungle

Pokud jste čekali, že už nic lepšího nemůže přijít, jste na omylu. Zmrzlí vojáci, palmy a veškeré prostředí ve vás minimálně jednou vyvolá opravdu silný pocit nostalgie, přičemž vás z něj mile rád vyruší mimozemšťan, popřípadě jiná verbež. Hratelnost trochu zrychluje díky parťákovi, kterého musíte postupně pulírovat. Hráč nezmrzne jen díky funkčnímu nanoobleku.


Přesila v této chvíli začíná být až nesnesitelná a někdy se opravdu neubráníte frustraci. Technické zpracování vás, jak jinak, než opět uzemní. Atmosféra sice nesahá tak vysoko, jako u parádní pasáže, kde se vám představí vetřelci, nicméně bavit se budete královsky.