Kdo chce tento web???

První kdo napíše na icq 380523377 je jeho...

Historie

Abychom snadněji pochopili současný humbuk kolem HL2, pojďme se společně podívat co mu předcházelo...

1995 - bylo založeno studio Valve Software, většina ze zaměstnanců předtím odešla z MicroSoftu, v jejím čele stojí tehdy ješte neznámý Gabe Newell.

Pilotní projekt: Half-Life - datum vydání Q4 1997

1997 - Jak je u Valve zvykem, byla hra odložena a vychází skoro přesně o rok později, než bylo ohlášeno, tedy v listopadu 1998. Proto mnoho lidi doufá, že HL2 vyjde letos 30.září, tedy rok poté.

1998 - Koncem roku opravdu vychází Half-Life. V tuto chvíli ještě nikdo netuší, že se právě zrodila legenda. Kvůli malé propagadci je větší pozornost upřena na nedávno vyšlý Quake II nebo Sin.

1999 - Už během prvních měsíců roku je sledován prudký nárůst hráčů. Lidé, kteří hru uvidí například na pár hodin u přátel, si ji jdou okamžitě koupit a vzniká lavinový efekt. HL brzy překonává milionovou hranici a tisíce lidí denně hrají multiplayer.

červen 1999 - Zvláštní prostor pro událost, která změnila svět. Vyšel Counter-Strike beta 0.1.

2000 - objevují se první informace o novém projektu Valve: Team Fortress 2. V jistou chvíli je však projekt odsunut na neurčito. Pokud budeme mít štěstí, dočkáme se TF2 po vydání HL2.

2001 - Moc CS sílí. Během roku dokončena intergrace CS týmu do Valve a z CS se stává oficiální HL mod.

2002 - Z modu Counter-Strike se stává nejhranější multiplayer na světě. Objevují se elitní klany hráčů CS a začíná se hrát o velké peníze. Mnoho lídí, co hrají CS, už ani netuší, že se jedná o modifikaci HL. Věřte mi, pár sem jich potkal.

2003 - Jako blesk z čistého nebe se v květnu na E3 2003 objevuje šokující informace. Valve pracují na HL2, který bude využívat jejich vlastní nový engine Source. A co víc, datum vydání stanoveno na 30.září, které nebylo vzdáleno ani půl roku. Na stánku Valve byla předváděna videa ze hry, která svou dokonalostí vyrážela přítomným dech.

srpen 2003 - lidé začínají být nervózní, protože výdání se rychle blíží a přitom nebylo stálé učiněno žádné oficiální prohlášení. Navíc během prázdnin prosákla informace, že je HL2 odložen na Vánoční sezónu. Většina lidí tomu odmíta věřit, zvláště po tom, co koncem srpna na londýnské ECTS Doug Lombardi sdělil, že termín je stále 30.září. Valve spouští svůj distribuční systém Steam.

září 2003 - stálé žadné nové informace... 23.září však obletí svět zpráva, že se neznamý hacker naboural do počítačů Valve a stáhl kompletní zdrojové kódy hry. Ty se zakrátko skutečně objevují na internetu následované dalším překvapením - objevuje se 1,5GB velká beta HL2.

říjen 2003 - prohlášení Valve týkající se úniku dat a potvrzující odsunutí HL2 na Vánoce 2003. Přiznání, že hra nebyla skutečne v tuto dobu připravena k vydání se dočkáme až na jaře 2004.

prosinec 2003 - HL2 odsunut na duben 2004. Davy šílí. Steam, zpočátku neuvěřitelně zabugovaný, se pomalu probouzí k životu. Většina nejhorších chyb je opravena a Steam začína plnit svou pravou funkci - komplexního řídícího a distribučního systému pro všechny produkty Valve.

jaro 2004 - posunutí termínu vydání na červen, resp. léto 2004. Všichni očekávají, že již během prázdnin budou moci otestovat nejnovější dílko Valve. Jak nyní víme, nestalo se tak.

květen 2004 - další ročník výstavy E3. Nová videa z HL2. Nová prohlášení a mnoho zajímavostí. Jen potvzen termín léto 2004. To ovšem může znamenat cokoliv od začátku června do konce srpna (+září... Amíkům je to všechno jedno). Dozvídáme se také o připravovaných konverzích HL1 a jeho oficiálních modů do source enginu.

srpen 2004 - Valve ukončuje činnost starých WON serverů. Nyní lze hrát MP pouze přes Steam. Koncem měsíce na něm začíná beta nového CS:S (Source) a týden potom preload základních dat HL2. I přesto opět narůstá neklid a většina zahraničních e-schopů posunuje datum vydání na 1.listopadu 2004.