Kdo chce tento web???

První kdo napíše na icq 380523377 je jeho...

Nepřátelé

Headcrab

HeadcrabKdo by neznal tuhle malou mrchu. Sice vypadá celkem neškodně, ale jak to bývá, vzhled většinou klame. Její velikou zbraní je hlavně rychlost. A i když na ně stačí pár střel z pistole, občas je docela obtížné je trefit. Proto většina lidí volí elegantní způsob rozplácnout je páčidlem. :) Musím ale říct, že jsou mnohem nebezpečnější než v HL1. Hlavně ve větším počtu.

Poison headcrab

Poison HeadcrabHalf-Life 2 přináší nový druh headcrabů - jedovaté headcraby. Mají větší výdrž než normální headcrab, navíc svým kousnutím způsobují neurotoxinovou infekci a život vám klesne na 1HP, což vás činí velmi zranitelnými. Naštěstí HEV oblek životy postupně vrátí.

Zombie

ZombieJedná se o slaboučké protivníky, dokonce ještě slabší než Headcraby. Jsou to vlastně jen lidé, jejichž mozek nahradily Headcraby. Ovšem jediné, na co se zmůžou, je se k vám přišourat a jednu vám fláknout. Ovšem když vás trefí, je to docela znát. Jejich inteligence je přímo uměrná inteligenci Headcraba, který je ovládá. To znamená, že jim nedělá problémy třeba tupě nabíhat na roztočené vrtule a nechat se dělit na dvě a více částí. :)

Fast Zombie

Fast ZombieTito zombíci vznikají napadením mrtvoly headcrabem. Jsou mnohem obratnější a rychlejší než jejich běžní příbuzní, dokáží se k vám rychle dostat dlohým skokem a pořádně vás udeřit svými dlouhými pařáty. Vzhledem k charakteru jejich hostitele je nejčastěji najdete v okolí hřbitovů.

Poison Zombie

Jedná se o další druh zombíků. Je na něm přisáto několik headcrabů, které po vás hází. Mimo to taky opravdu dost vydrží. 5 nábojů ze SPAS-12 je pro něj málo. Naštěstí jich ve hře není mnoho, takže můžu doporučit pulsní granáty.

Combine Force

Jsou to pozemní jednotky, sestávající se z lidí, upravených mimozemskou technologií. Jejich prostřednictvím ovládá mimozemská rasa Combine Zemi. V HL2 se setkáte s 3 druhy:

Combine Police

Combine PoliceJak jejich název napovídá, jsou to jednotky primárně určené k udržování pořádku v City 17. Jejich výzbraj tvoří elektrický obušek, maximálně pistole. Potkáte je hlavně na začátku hry. Dají se velice snadno naštvat. Pokud po nich například hodíte flašku, hned vám to vrátí obuškem :)

Combine Troopers

Combine TroopersMnohem nebezpečnější už jsou Combine Troopers. Budou vás provázet prakticky celou hrou. Jsou poměrně inteligentní, vzájemně kooperují, kryjí se atp. Mezi jejich klasickou výbavu patří hlavně MP7, granáty a v pozdější části hry i pulsní puška. Ojediněle je můžete potkat i s pistolí.

Combine Special Force

Combine Special ForcePatrně nejnebezpečnější forma spadající pod Combine Force. Jedinou zbraní, kterou používají (kromě HE granátů), je pulsní puška. Jako jediní používají i sekundární mód pušky, pulsní granáty. Narázíte na ně, jak vedou jednotky Combine Trooperů v posledních 4 misích.

Roller Mine

Roller MineTuhle věcičku si pořídili vojáci, aby se z vás stal lepší terč. Jejich hlavním úkolem je se na vás přisát a zpomalit vás. Jako "vedlejší produkt" vám uberou i trochu života, ale je to zanedbatelné číslo (teda pokud je na sobě nenecháte hodně dlouho :)). Je velmi těžké je zničit, nejůčinnějším způsobem, jak se jich zbavit, je odhodit je manipulátorem do moře, při dobrém míření mohou také sloužit jako projektil proti protivníkům.

Manhack

ManhackJe to vlastně taková létající cirkulační pila. Je malá a rychlá. Pokud si ji pustíte k tělu, dokáže vás lehce zranit, nebezpečná je především ve větším počtu. Ke zničení jí stačí dvě rány páčidlem. Vypouští je na vás Combine Soldier.

Strider

StriderTak tahle biomechanická želva s obrovskýma nohama (já za to nemůžu, fakt mi tak z profilu připadá) je jedna z nejnebezpečnějších potvor v HL2. Kromě toho, že vás může nabodnout na jednu ze svých noh, vás může ještě sejmout pulsním kulometem (silnější obdoba pulsní pušky) nebo antihmotovým paprskem. Navíc je ho velmi těžké zabít, fungují na něj v podstatě pouze tři věci: Granáty(téměř nemožné ho trefit), rakety a pulsní granáty.

Ant Lion

Ant LionZpočátku jsou vaším nepřítelem, vyskakují z písku ve velkém množství a dokáží vás pěkně potrápit. V průběhu hry je ovládnete pomocí jejich feromonů a stane se tak z nich jedna z nejzábavnějších zbraní.
 
Ant Lion Guard

Ant Lion GuardJedná se o větší a silnější verzi Ant Liona. S velikostí pobral i trochu vyšší IQ, takže obvykle vede větší skupinky Ant Lionů a koordinuje jejich postup. Nedělá mu problém prokopnout předním párem nohou betonovou zeď, takže byste měli být na pozoru a nepouštět si ho moc k tělu, což dost dobře nejde. Takže prostě jen utíkejte a sypte to do něj, co to dá :))

Auto-turret

Auto-turretStarý známý automatický kulomet známý nejen z HL1. Pokud je dobře umístěn v úzké chodbě bez možnosti krytí, máte vážný problém. Ovšem na otevřeném prostranství s možností krytí (pravda, většinou se vyskytují v těch chodbách :)) je to sranda. Je ale mnohem nebezpečnější než v HL1, protože jediná možnost, jak ho zneškodnit, je ho shodit granátem, raketou, páčidlem nebo gravity gunem. Sem tam ale bude i na vaší straně.

Combine Gunship

Combine GunshipNěco jako mimozemská helikoptéra. Ovšem její "výrobce" není znám. Já bych si vsadil na hybridní mimozemský letoun s pozemskýmy zbraněmi (kulomety). Po několika výstřelech z raketometu je po ní. Není ale tak lehké ji dostat, protože rakety neustále sestřeluje kulometem.

Combine Helicopter

Combine HelicopterHelikoptéra, kterou používají combine troopeři. Potkáte jí jen jednou, při jízdě vznášedlem. Hází po vás miny, které vybuchují při doteku nebo po určitém čase.

Combine Dropship

Výsadková loď combine trooperů, vyzbrojená pulsním kulometem (silnější pulsní puška). Většinou zní vystoupí 4-6 combine trooperů.

Scanner

ScannerLétající kamera, která fotí, natáčí, sleduje a jinak otravuje obyvatelům City 17 život (že by všudypřítomný Velký bratr?).