Kdo chce tento web???

První kdo napíše na icq 380523377 je jeho...

Postavy

Gordon Freeman

Gordon FreemanNáš hrdina, tedy postava, za kterou hrajete. Gordon je vlastně (spíše byl) obyčejný vědec. Teď má k obyčejnosti asi stejně daleko jako k vlastnímu klidu. Jednou takhle přišel pozdě do práce a spustil "bežný" experiment s vysoce nestabilní látkou a v dalším okamžiku ztratil vědomí. Když se probral, byla většina komplexu Black Mesa v troskách a všude se proháněla kvanta ne příliš přátelsky nakloněných oblud. To vše je ovšem už minulost. Teď se Gordon ocitá v City 17 a leží před ním další napínavé dobrodružstvi.

Dr. Eli Vance

Dr. Eli VanceVědec, Gordonův přitel a jeden z mála kteří přežili Incident v Black Mesa. Dříve by si těžko dokázal představit, že se stane vůdcem odboje v městě obsazeném podivnými vojáky. Bohužel pro něj se toto stává realitou a poklidný život se mění na boj o přežití. Jako spravný vědec zřídí v základně novou laboratoř a snaží se přijít na cokoliv, co může Gordonovi pomoci v boji proti nepřátelům.

Alyx Vance

Alyx VanceEliho dcera, její matka zemřela při Incidentu. Spolu s otcem je součástí odboje a zároveň je také jeho asistentkou při výzkumech. Jedna z mála postav, které Gordonovi pomáhají přimo v boji. Je dobrá špionka a průzkumnice a zpět na základnu přináší spoustu cenných informací.

Barney Calhoun

Barney CalhounBývalý člen ostrahy komplexu Black Mesa. I on se ocitá v City 17 a stává se odbojovým bojovníkem.
Většinou ho potkáme na ulici, jak vede skupinky odbojářů v boji s cizými vojáky.

Dr. Isaac Kleiner

Dr. Isaac KleinerDalší z vědců, který se ocitl v City 17. Jakoby náhodou se jedná o Gordonova bývalého učitele z MIT. Zároveň mu pomohl získat místo v Black Mesa. Má svou vlatní laboratoř v odlehlé části města a podle jistých informací je to právě on, kdo objevil a zkonstruoval "zbraň" Manipulátor.

Otec Gregory

Otec GregoryKněz, jednoho dne si řekl, že už se nebude dívat na kvanta příšer, která se mu proháněla pod okny. Tak vzal svoji starou brokovnici a šel je všechny postřílet ve jménu božím. Je to Gordonův přítel a pomáhá mu buď osobně svojí brokovnicí, nebo pro něj připravil několik překvapení z nihž nebudou mít jeho nepřátelé radost.

Dr. Judith Mossman

Dr. Judith MossmanKolegyně dr. Eliho, není o ní známo moc podrobností. Zatím byla k vidění pouze v jednom z videí, jak vede Godrdona do Eliho laboratoře. S Gordonem se setkává osobně až tam, protože nebyla (překvapivě) součástí týmu z Black Mesa. Nicméně ví vše o jeho předchozí akci - drby se šíří rychle.

Speciální charakter (nazvat ho neutrálním by bylo výrazným nedoceněním jeho schopností)

G-Man (zkratka Government Man, čili něco jako "vládní člověk")

G-ManMysteriozní postava, často ho potkáváte a nikdy nevíte, co si oněm máte myslet. Někdy vám pomůže, jindy uškodí, a přitom máte pocit, že vás vede jakoby předem připravenou cestou, na jejímž konci je většinou nějaký pro něj nepříjemný slizský mimozemšťan. Přitom musí jít o velmi vlivnou osobu, všichni ho poslouchají na slovo, vojácí na něj neútočí. Teleportační anomálie se otevírají na jeho rozkaz a umí cestovat napříč prostorem (a nejspíše i časem). V závěru prvního dílu nabídne Gordonovi spolupráci s jeho "zaměstanavateli", o kterých se neví již vůbec nic.
 Nejspíše přispěl ke vzniku Incidentu a je to právě on kdo má na svědomí následnou totalní likvidaci komplexu Black Mesa, ale jak se zdá, za vším se srýva nějaký hlubší smysl, který vám určitě dobrovolně neprozradí.

Záporné charaktery

Dr. Wallace Breen

Dr. Wallace BreenZatím zůstává zahalen mlhou neznáma. Pokud jste viděl E3 2004 video k HL2, vězte, že to byl právě on, kdo promlouvá k lidem z velkých obrazovek rozmístěných po městě i domácích televizí a vede místní propagandu. Je dokonce možné, že se nejedná o skutečnou postavu, ale pouze o vytvořený prostředek určený k manipulaci obyvatelstva. Jeho domovem je nejspíše nepřehlédnutelná vež tyčící se nad městem, Citadela.

Administrátor

CitadelaTajemná postava, která se zatím objevuje pouze v náznacích. Mohli jsme o něm zaslechnout při událostech v prvním díle. Byl to právě on, kdo nařídil testování nebezpečných materiálu. A nyní to vypadá, že vede invazi nepřátel do City 17.