Kdo chce tento web???

První kdo napíše na icq 380523377 je jeho...

Zbraně

Páčidlo

Páčidlo
Primární: Mlácení

Sekundární: Mlácení

Náboje: Neomezeně

Pokud něco symbolizuje hru Half Life, je to určitě tato zbraň. A vrácí se i v druhém díle. V HL1 byla velice slabá (a tak tomu je i v HL2) a využijete ji maximálně na headcraby nebo rozbíjení beden a skel. Ovšem nic se nevyrovná pořádné ráně do zombíka. Také asi proto je tak oblíbená.

H&K USP Match

H&K USP Match
Primární: Střelba

Sekundární: Nic

Náboje(v zásobníku/max. zásoba): 15/150

Tato zbraň nahradila "Glocka" (velice oblíbeného u "empíků") z prvního dílu. Stejně jako v prvním díle nebude moc účinný a využijete ho hlavně v začátcích hry na headcraby, zombíky a podobnou havěť. Mimochodem, stejné zbraně používá Lara Croft :)

Magnum

Magnum
Primární: Střelba

Sekundární: Nic

Náboje: 6/18
 

I tato zbraň se vyskytla v prvním dílu a ukázala se jako velice účinmá, hlavně proti vojákům a středně silným mutantům. Většinou se jeden dobrý zásah rovnal smrti jednoho vojáka. V Half-Life 2 je stejně silná, bohužel u sebe můžete mít jen 18 nábojů.

HK MP7A1

HK MP7A1
Primární: Automatická střelba

Sekundární: Granát

Náboje: 45/225

Kdo by neznal slavnou "empépjetku", která se objeví témeř v každé střílečce. Tak v HL2 se neobjevila. Místo ní zařadili do hry vývojaři "empésedmičku". Ale využití má téměř stejné. Střílí rychle a celkem přesně, velice rychle vyprázdníte zásobník, kromě toho může střílet granáty. Na začátku to bude určitě vaše nejpoužívanější zbraň. Později už není tak účinná, jak by bylo potřeba. Já osobně jí na konci používál jen kůli granátometu.


SPAS-12

SPAS-12
Primární: Střelba

Sekundární: Střelba z obou komor najednou

Náboje: 6/30

Ve skutečném světě patří tato italská brokovnice mezi nejlepší brokovnice na světě. A i v Half-Life 2 byla jednou z mých nejpoužívanějších zbraní. I přes to, že střelba na dálku je téměř neúčinná, při střelbě na krátkou vzdálenost je nepřekonatelná (pokud se dostanete k vojákovi na půl metru, můžete si být jisti, že jeho vnitřnosti budou zdobit nejbližší zeď) a i na střední vzdálenost celkem ujde. Nevýhodou je dlouhé nabíjení a celkem pomalá střelba.
 
Crossbow

Crossbow
Primární: Střelba

Sekundární: Zoom

Náboje: 1/10

Náhrada klasické odstřelovačky, jen mnohem elegantnější. Střílí zvláštní, vypadá to že rozžhavené šípy. Můžete s ní i krásně připíchnout vojáčka ke zdi.

Gravity Gun - Zero Point Energy Field Manipulator

Manipulátor
Primární: Odhození objektu

Sekundární: Přitáhnutí objektu

Náboje: Neomezeně

Tak tohle je určitě nejzajímavější zbraň v HL2. Umí vzít všechno, co z enginu vystupuje jako objekt, a manipulovat s tím podle libosti. Takhle to vůbec nezní zajímavě, ale počkejte až ho uvidíte v akci. Můžete vyrvat ze zdi radiátor, chvíli se sním krýt před palbou vojáka a pak ho proti němu vyhodit. Ovšem co na mě nejvíc zapůsobilo, byla scéna v jakémsi srubu plném zombie a mrtvol. Ve zdi jsou zasekané spousty ozubených kotoučů a vy je můžete manipulátorem vystřelit a udělat ze zombíka dva malé. Můžete ale také třeba vzít velké písmeno nad hlavním vchodem do hotelu a hodit ho po Striderovi. Velice zajímavá je i možnost vzít granáty, které po vás hojně vojáci házejí, a poslat jim je zpět.

Super Gravity Gun - Zero Point Energy Gravity Gun


Primární: Odhozezní objektu

Sekundární: Přitáhnutí objektu

Náboje: Neomezeně


Vylepšená "modrá" varianta gravity gunu, ke které se dostanete v poslední části hry. Jedná se pouze o MNOHEM účinnější verzi, která dokáže vytrhávat těžké panely ze zdi a přitahovat lidi, které přitažením zabíjí.

Raketomet

Raketomet
Primární: naváděná střela

Sekundární: nic

Náboje: 1/2


I tahle zbraň se se objevila v "jedničce". Nejvíc ji asi použijete proti tankům, stíhačkám nebo třeba Striderovi. Jak jste se mohli nechat inspirovat v jedno z videí, lze jho také použít proti běžným vojákům a během jejich letu si užívat ragdoll fyziku HL2. Vystřelená raketa je po celou dobu letu naváděná laserovým zaměřovačem, čehož využijete především u nepřátelských letounů, které disponují obranou proti střelám, kterou můžete vhodným naváděním oklamat.

Pulse rifle

Pulse rifle
Primární: Automatická střelba

Sekundární: Pulzní granát

Náboje: 30/90, 3

Zbraň, pravděpodobně mimozemského původu, kterou používají všichni možní Strideři, Droopshipy, Gunshipy ale i vojáci a jejich palebná stanoviště. V primárním režimu se jedná o velice účinný kulomet, v sekundárním vystřeluje jakési granáty (tento termín není moc přesný), které sejmou většinu protivníků na jednu ránu a rozloží je. Já osobně jsem tohle využil hlavně proti Striderům ve chvíli, když došly rakety. Na začátku se tyhle granáty dají nalézt jen velice zřídka, na konci jsou vcelku na každém rohu :). Nevýhodou téhle pušky je malé množství nábojů, které sebou můžete tahat, a pomalé nabíjení.

HE granát

HE granát
Primární: Hození vrchem

Sekundární: Hození spodem

Počet: 5

Klasický granát, který používají speciální jednotky. Stejný granát je i ve hře HL:CS.

Plasmový kanón


Primární: Střelba

Sekundární: "Natlakování" střely

Náboje: Neomezeně

Plasmový kanón, který je namontován na bugině. Přímo učebnicový příklad poměrně vysoké kadence a hodně vysoké síly. Moc ho ale nepoužijete, je lepší nepřátele rozjet :)

Energetický kanón


Primární: Automatická střelba

Sekundární: Nic

Náboje: 100(neustále se doplňují)

Kanón namontovaný na Vznášedle, velice účinný, hodně ho využijete.

Mimozemské feromony

Mimozemské feromony
Primární: Přiláká AntLiony tam, kam dopadne

Sekundární:  Přiláká AntLiony ke Gordonovi

Náboje: Neomezeno

Zbraň, vyndaná přímo z Matky AntLionů. Díký ní už na vás AntLioni nebudou útočit, dokonce vás budou i bránit, umírat pro vás, dělat vám živý štít, zabíjet pro vás... jen škoda, že jdou přilákat jen v jedné lokaci (nebudu prozrazovat které).