Kdo chce tento web???

První kdo napíše na icq 380523377 je jeho...

Prezentace

Během dnešního dopoledne a odpoledne (18. 7. 2006)probíhala v Praze nedaleko Obecního domu a kdysi slavného obchodního domu Kotva v jednom příjemném klimatizovaném hotelu tisková konference pro herní novináře ze střední Evropy, týkající se připravovaného nového dílu ze známé série Need for Speed s podtitulem Carbon od společnosti EA.

Nejen, že na tiskovce byl přítomen jeden z vývojářů, který se na pracích ohledně NFS: Carbon podílí, ale navíc zde byla možnost si hratelnou novinářskou verzi vyzkoušet na konzolích Xbox 360 nebo PS2. Samozřejmě, že jsme neodolali a na zajímavou akci se vypravili, abychom si o novém dílu, na jehož listopadové vydání po celém světě čeká hromada dychtivých hráčů, udělali svůj obrázek.

Po nekonečném očumování hrajících maďarských recenzentů jsme se nejdříve dostali k PS2 verzi hry, která byla připojena k malému LCD panelu, na němž nám přišlo, že se hra škubala. Pochybujeme, že by to bylo konzolí. Před sebou jsme tak měli PS2, LCD panel alá Tesco sleva a NFS: Carbon. Na to, jak je PS2 "stará", měl Carbon výbornou grafiku a s hratelností na tom byl ještě lépe. Co se týče fyzikálního modelu, ten ještě tak zdaleka dokonalý nebyl. Pokud jsme totiž narazil do protijedoucího auta, tomu se nerozbila kapota, ale maximálně prasklo čelní sklo, a to bylo vše. To samé bylo i u našeho vozidla. Pár bugů ještě nebylo vychytaných, např. při čelním vjetí přímo na benzinovou stanci, která vzplanula, šlehaly plameny skrz autem i přes podvozek apod.

Co nás moc nezaujalo, ale spíše naopak, byla hudba, kterou jsme mohli zaslechnout při loadingovýcvh obrazovkách. Jednalo se o nějaké arabské tóny, snad chill-out, nicméně to lezlo docela nanervy stejně tak, jako hlasitá mluva kolegů z jednoho polského magazínu, kteří se překřikovali jak jen mohli.

Ke konci tiskovky jsme se konečně vecpali i k verzi pro Xbox360 běžící na plasmové televizi Samsung s metrovou úhlopříčkou. Co vám budeme povídat, z videí si obrázek uděláte sami. Snad jen, že Xbox360 svým grafickým výkonem rozhodně nezklamal.

Samozřejmě nesmí chybět oblíbený tuning - i my jsme si ho zkusili a bylo opravdu co! Každá část karoserie se dá upravit podle vašich představ, již žádné přednastavené spoilery atp., vše si měníte pomocí posuvníků, takže nikdo nebude mít stejné auto - pokud mu nedáte přesná čísla vašeho tutningu :)

Už se moc těšime, až si NFS: Carbon zahrajeme doma na počítači nebo v pohodlí gauče u konsole. Připravte se na hit letošních Vánoc!