Kdo chce tento web???

První kdo napíše na icq 380523377 je jeho...

Typy závodú

Historie Need for Speed nabídla již spoustu závodních módu a myslíme si že není marné vyjmenovat jednotlivé závodní módy, které si budete užívat v Need for Speed: Undercover. Informace, které si teď přečtete jsou oficiální a měnit už se nebudou.

NFS: Undercover bude hráčům nabízet celkem 8 zajímavých závodních módu a takový bonus v podobě misí (job). Samozřejmě u každého závodu budete mít k dispozici šikovný zpomalení času alias Speedbreaker, drifty a drafting (vzduchový pitel). Ano čtete dobře, drifty už nebudou jako samostatný závodní mód, ale budete si jich moci užívat v každém závodu, díky novému Heroic driving engine, který vám dovolí kompletně a jednoduše ovládat auto. Nitro se bude doplňovat podle stylu vaší jízdy, pokud budete těsně míjet vozy na silnici nebo driftovat do zatáčky, tak nitra budete mít opravdu dostatek. No to by bylo tak na úvod, a teď rychle k samotným závodním módům….

 • Highway Battle Mode – Pokud jste o tomto módu ještě dosud neslyšeli, tak věřte, že tento mód by měl celý Undercover táhnout a nahradit by měl populární dragy! Jedná se o závodní módy, který se jede pouze na dálnici, ale již si sami neřadíte a můžete předjíždět z jednoho pruhu do druhého, dokonce můžete jet i v protisměru. Tento závod vždy začíná zajímavou ukázku dvou vozu (vašeho a protivníka). Abyste závod úspěšně splnili musíte se svému protivníkovi vzdálit o 300 metrů nebo být určitý čas před ním. Vše je velmi napínavé, jelikož v hustém provozu se budete muset vyhýbat střetů a být šikovný. Pokud se protivník dostane před vás bude se snažit způsobit hromadnou nehodu, kdy automobily zablokují celou dálnici a vy jste ztraceni. Účastníci provozu však jsou již velmi inteligentní a pokud projedete těsně vedle nich, tak se leknou a nehoda je tu, ani nestačíte mrknout… Pokud chtějí změnit směr jízdy používají blinkry a celkově se chovají velmi inteligentně.
 • Jake má na tento mód vlastní názor a to – WoW! Je to rozhodně nejlepší mód nejnovějšího dílu. Závodíte v opravdu vysokých rychlostech a přitom se vám do cesty staví chumel aut. Pokud jste dost vyježdění, tak porazíte soupeře díky tomu jak šikovně (a hodně natěsno) se prosmýknete mezi několika vozy.
 • Sprint je klasika v NFS sérii a v Undercover se nic měnit nebude. Je to závod ve skupině, kde musíte dojet první z bodu A do bodu B. Opět vám v tomto závodě bude stěžovat situaci doprava a různé překážky.
 • Circuits (Okruhy) – Tento závod se jezdí na více kol. I v tomto závodu vám bude překážet doprava, policie a další překážky.
 • Checkpoint – závod, který každý Need for Speed hráč jistě velmi dobře zná a pokud ne, tak věřte, že se jedná o závodní mód, kde musíte stíhat dojet do dalšího průjezdního bodu před uplynutím času.
 • Útěk (Outrun) – v tomto závodu je vaším hlavním úkolem držet se určitý čas před soupeřem, u nás to bylo 30 sekund, ale nejspíš se čas bude měnit. Pokud jede soupeř 30 sekund před vámi, tak prohráváte.
 • Únik (Escape ) – do určitého času musíte zdrhnout pronásledovaným policejním jednotkám (u nás to byly dvě minuty)
 • Demolice města (Cost to state) – v tomto závodě máte za úkol za určitý čas napáchat škodu v určené hodnotě. Hned od začátku vás budou honit policisté a vašim jediným úkolem je ničit město a páchat škodu. Na vaše konto se připisuje škoda opravdu za všechno, co zbouráte. Na press tour jsme například zbourali značky, autobusové zastávky, semafory, naráželi do ostatních aut, ale největší škodu způsobíte tím, že kompletně zničíte nějaké policejní vozidlo. Auto se v tomto módu také poškodí, ale ihned po dokončení stejně jako v ostatních módech ho budete mít jako nové.
 • Cop Takedown – když už vám nikdo z gangu nechce věřit, že nejste polda, tak vám zbývá jediná možnost. Musíte se vrhnout do honičky s policisty a během předem stanoveného časového limitu zničit určený počet policejních aut.
 • Mise + Úkoly (Job) – tak trochu zamotaná dvojka. Úkoly jsou povinné a mise ne (nebo obráceně? :-)). Ve hře jsou ale označeny stejnou ikonkou a skrývají se pod nimi téměř stejné „závody“. Příklady misí: musíte porazit člena gangu, ukrást auto a bez zničení ho dovést na bezpečné místo (a to se vsaďte, že vás budou honit policisti), dojet na určené místo vyzvednout osobu a dovézt ji do cíle a mnoho dalších záludností omezených časovým limitem. (více v sekci Mise)

Při všech těchto aktivitách bude hodnocen také váš styl jízdy, budete odměňováni ziskem bodů pomocí jednoduchého systému. Předvádění klasických smyků, různých otoček nebo náročné jízdy po dvou kolech bude důležité pro výkonnostní postup ve hře. Za body se dá získat vše – nové auta, vylepšení a samozřejmě různý vizuální tuning.

 • Fyzika ovládání je převzatá z ProStreetu a prošla přísnou inovací a velkou řadou úprav. Díky tomu se auta řídí lehčeji a neplavou po silnici, což má za následek vyšší rychlosti a pořádnou akční jízdu. Upravená fyzika dovoluje dokonce obraty o 180° s následnou jízdou pozadu. Dokonce je slíbená možnost kaskadérské jízdy po 2 kolech, ale to už bude chtít trochu cviku.

Multiplayerové závodní módy

Ani multiplayer nebude v Need for Speed: Undercover chybět a podle dosavadních informací bude nabízet klasický okruh, sprint a specialitu v podobě Cops and Robbers (více informací o multiplayerových módech zde).