Kdo chce tento web???

První kdo napíše na icq 380523377 je jeho...

Mistři trenéři

MISTŘI SVÉHO UMĚNÍ

udete muset hrát nějaký ten pátek (když budete hrát i v sobotu, bude to dřív), než se k úkolům, které vám umožní trénink u mistrů ve svém oboru, dostanete. Splňte je, využijte možnosti nechat se vycvičit a staňte se supermanem.
Každý z 21 skillů můžete trénovat čtením knih, jejich používáním v praxi nebo zaplatíte trenérovi (jak již sami víte, je možné vytrénovat jen 5 bodů za level a platí se 10*úroveň skillu za každý bod).
Každá z dovedností má svých 5 cvičitelů. Dva „zasvěcence“, kteří vám mohou pomoci se dostat na úroveň 40 (až na Athletics, ten má jen jednoho zasvěcence). Dva pokročilé, kteří vás zaučí až na 70 a konečně jednoho mistra. O zasvěcencích a pokročilých učitelích uslyšíte při procházení světem (ovšem ne vždy je přímo řečeno, že se jedná o učitele). Totožnost mistrů znají jen „pokročilí“ a vyjeví vám ji až po dosažení hodnoty daného skillu 70 (najít je můžete i bez pomoci, ale nebudete mít potřebnou možnost v okně konverzace). Ve 20 z 21 případů budete muset ještě zplnit nějaký ten úkol, než se vám dostane kýženého tréninku (Akrobacie je „zdarma“ a Alternation vlastně také, ale jen pro Argoniany). Při těchto questech se počítají i vaše předchozí akce, takže je možné, že už jste daný úkol v podstatě splnili. Ovšem i v případě neúspěchu se nemusíte bát, je možné to okamžitě zkusit znovu. Výjimkou je jen skill Speechcraft, kde nelze neuspět.

LOKACE TRENÉRů

Akrobacie
Nízká úroveň Quill-Weave: Anvil (dům je blízko náměstíčka)
Ida Vlinorman: Imperial City (dům na severovýchodním nádvoří Elven Gardens District)
Střední úroveň Tsrava: Leyawiin (dům J'Bariho na jižním nádvoří)
Ganredhel: Cheydinhal (dům v jihovýchodním koutu města)
Mistr trenér Torbern: tábor Aerin (severně od Cheydinhal, východně od svatyně Azura, severovýchodně od Rugdumphova panství)
Quest: Nemá zkoušku


Alchymie (Alchemy)
Nízká úroveň Felen Relas: Cech mágů v Anvilu; S'drassa: Cech mágů v Leyawiinu
Střední úroveň Ardaline: Cech mágů v Bravilu
Brotch Calus: Bruma (dům východně od house E. of Great Chapel of Talos)
Mistr trenér Sinderion: Skingrad (sklep v hospodě West Weald)
Quest: Sinderion vám poskytne trénink pouze v případě, že mu donesete 2 vína – Tamika Vintage a Surilie Brothers Vintage, obojí z roku 399. Ve hře je asi 30 lahví od každého. Talmika Vintage je ve stojanu na vrchním patře Lustratoria (v Arcane University). Surilie Brothers je v patře Cheydinhal Mages guildy. Další místo výskytu je západní křídlo Cloud Ruler Temple, pokoj Jauffra. Nejblíže je to ale ve vinném sklípku hradu Skingrad, kam se dostanete přes zamčené dveře v kuchyni. Ještě bych poznamenal, že sinderion je ten alchymista, který vám řekne o nirnroot questu (budete sbírat bylinky).


Škola Proměny (Alteration)
Nízká úroveň Dovyn Aren: Imperial City (dům vedle Ida Vlinorman v Elven Gardens District)
Deetsan: Cech mágů v Cheydinhalu
Střední úroveň Athragar: Cech mágů v Chorrolu
Abhuki: Hospoda Faregyl Inn (jižně od Imperial City na Green Road)
Mistr trenér Tooth-in-the-Sea: Niben Bay (severně od Bravil)
Quest:Promluvit si s Toothem musíte před 1 hodinou po poledni, jinak test odloží na druhý den. Zkouška spočívá v přežití pod vodou po 3 hodiny herního času. To však neplatí pro Argoniany, ti mají trenink přístupný hned. Pokud máte hotový quest Go Fish, stačí, když si obléknete Jewel of the Rumare. Po dobu testu se držte blízko Toothe, jinak se vám snadno stane, že test neuzná a budete jej muset opakovat. Jak přežít pod vodou? Jsou dvě možnosti. Ideální je samozřejmě předmět s konstantni efektem water breathing. Ve hře je možné nalézt 6 přileb, ale kde, to vám neřeknu :) Druhá možnost je kouzlo water breathing (skvělá možnost jak potrénovat skill), či lektvary se stejným efektem. Tři hodiny ve hře je ve skutečnosti asi 6 minut.


Zbrojař (Armorer)
Nízká úroveň Eitar: v Leyawiinu (Margaretin dům, východně od kostela)
Tadrose Helas: Cech bojovníků v Bravilu
Střední úroveň Rohssan: Imperial City (obchod Fighting Chance v Market District)
Rasheda: Chorrol (obchod Fire and Steel)
Mistr trenér Gin-Wulm: Imperial City (obchod The Best Defense v Market Distrikt nebo se potuluje po Elven Gardens)
Quest:Mistr vám položí otázku. „Co ti říká jméno Hazadir?“ Odpověď na ní budete znát ovšem až po přečtení knihy The Armorer´s challenge. Než tak učiníte, jediná možná odpověď bude „nothing“. Nicméně tuto knihu můžete získat v blízkem obchodě First Edition a nebo také v druhém patře Cheydinhalské Fighters guild. Nyní tedy již znáte správnou odpověď – vyhrál zbrojařskou soutěž :)


Atletika (Athletic)
Nízká úroveň Uuras: Skingrad (dům v JZ rohu)
Mahei: Leyawiin (jen když je doma)
Střední úroveň Hauls-Ropes-Faster: Anvil (přespává v The Fo'c'sle nebo se potuluje po nábřeží)
Honditar: má dům JZ od Chorrolu, lekce dává před domem Cechu mágů
Mistr trenér Rasia Brandus: Anvil (dům nese jméno Silgora Braduse, jejího manžela a generála Anvilské milice toho času na dlouhodobé pracovní cestě u Valenwoodské hranice. Tedy, nevím jak vypadá ona, ale být jako herní postava muž, chyběla by mi některá témata rozhovoru...)
Quest:Zde je to jednoduché. Mistryně je cestovatelka a vás bude cvičit poté, co objevíte ve hře více jak 30 lokací.


Sečné Zbraně (Blades)
Nízká úroveň Naspia Cosma: Hrad v Cheydinhalu
Right-Wind: Cech bojovníků v Brumě
Střední úroveň Sherina: Cech bojovníků v Leyawiinu
Rhano: Cech bojovníků v Anvilu
Mistr trenér Alix Lencolia: Hospoda Faregyl (jižně od Imperial City u Green Road)
Quest: Opět jednoduché. Musíte být jen dostatečně známí. Nezáleží na tom, zda jste dobří či zlí, prostě jen známí. Takže vaše Fame nebo Infame musí být větší než 20. Fame zvyšujete konáním dobrých skutků, Infame zlých (nejen porušováním zákona ale i plněním úkolů pro Dark Brotherhood nebo Thieves Guild). I po zaplacení požadované částky strážím vám tato „proslulost“ zůstane.


Blokování (Block)
Nízká úroveň Fadus Calidius: Cech bojovníků ve Skingradu
Huurwen: Cech bojovníků v Anvilu
Střední úroveň Lum gro-Barath: Cech bojovníků v Chorrolu
Ambroise Canne: Skingrad (dům v JV rohu města)
Mistr trenér Adragil: Bravil (od domu Dro'Shanji nahoru po schodech do severní středové části městě)
Quest: Zde musíte přežít mlácení jejím kladivem po 45 sekund. Schovejte zbraň do inventáře a po dobu testu žádnou nepoužívejte :) Můžete jí dát pěstí, to ji ale jen rozvášní (ach, ty ženy). Je dobré vzít si dobrý štít, vaše šance na přežití bude větší. Stejně tak můžete utíkat. Snažte se udržet mezi sebou a trenérem její jídelní stůl. Jakmile schová zbraň a vy jste naživu, máte svůj trénink. A ještě jedna věc, raději odstraňte předměty s enchantem Reflect Damage, mohli byste svou trenérku nešťastnou náhodou zabít, když má v ruce kladivo, je jak blbá, nedojde jí, že umírá.


Tupé Zbraně (Blunt)
Nízká úroveň Bugak gro-Bol: Leyawiin (obchod Southern Books)
Vigdis: Cech bojovníků v Anvilu
Střední úroveň Christophe Marane: hospoda Brina Cross (SV od Anvilu)
Azzan: Cech bojovníků v Anvilu
Mistr trenér Irene Metrick: Imperial City (dům na JZ nádvoří Elven Gardens District)
Quest: Toto už tak jednoduché nebude. O této trenérce se říkají všelijaké ne zrovna příjemné věci. A ne že by to nebyla pravda. Trenér vám pomůže až tehdy, kdy zabijete více lidí jak ona sama (to číslo je 50). Pozor, nejedná se o monstra, ta se počítají zvlášť. Hra však obojí počítá na stránce se statistikami, takže budete v obraze. Ještě malou poznámku, pokud si vás oblíbí na víc jak 60 a zeptáte se jí na topic Imperial City, prozradí vám medium sneak trenéra Othrelose a medium security trenéra Mandila.


Škola Vyvolávání (Conjuration)
Nízká úroveň Fathis Aren: hrad v Bravilu
Sulinus Vassinus: Cech mágů ve Skingradu
Střední úroveň Alberic Litte: Cech mágů v Chorrolu
Arentus Falvius: kostel v Brumě
Mistr trenér Olyn Seren: svatyně Molag Bal (západně od Imperial City)
Quest: Asi jediný užitečný uctívač ve hře (když nepočítám daedrický quest kde uctívače zabíjíte a sbíráte jejich duše, od každé rasy jednu, to je ale jiná „užitečnost“ než teď). Otestuje si vás tak, že máte seslat Faded Wratha. To svitkem neuděláte, takový svitek není. Musíte mít Conjuration alespoň 75 (více než obligátních 70) a koupit kouzlo Summon Faded Wrath. To je k mání u Gaspara Stegina v Arcane University a také u Alhragara v Chorrol Mages Guildě. Někdy se stane, že i když mu vypustíte ducha přímo před nosem, nevšimne si ho. Zkuste to tedy zopakovat o něco později, v jiném úhlu. Pak to třeba zaznamená. :o)


Škola Destrukce (Destruction)
Nízká úroveň Chanel: hrad Chorrolu
J'skar: Cech mágů v Brumě
Střední úroveň Marc Gulitte: Cech mágů v Anvilu
Delphine Jend: Cech mágů v Bravilu
Mistr trenér Bralsa Andaren: tábor (Imperial reserve blízko svatyně Kynareth, západně od usedlosti Weatherleah)
Quest: Chce po vás rovných dvacet kůží medvěda. Pokud zrovna jdete z demonstrace za práva zvířat, nemusíte tato zvířátka s kulatými oušky a špatně ostříhanými drápky zrovna lovit. Stačí kůže někde koupit, mají je obvykle po pěti kusech. Koženku nebo umělé vlákno nezkoušejte, pozná to.


Pěstní Souboj (Hand To Hand)
Nízká úroveň Nahsi: Cech bojovníků v Bravilu
Rufrius Vinicius: Cech bojovníků v Anvilu
Střední úroveň Davela Hlaren: hospoda Imperial Bridge (severní břeh řeky Silverfish)
Ra'qanar: Hrad Cheydinhal
Mistr trenér Helvius Cecia: Bruma (dům v JV rohu města)
Quest: Co se týče úkolu, máte si to s ním rozdat na férovku (tedy ne to sebe nechat mlátit jako u té pizdy Ireny od blunt weapons). Zdraví trenéra je na 163, když ho během 40 sekund zmlátíte pod 90, nechá toho. Když vytáhnete zbraň nebo ho nestihnete zbušit včas, odvolá boj a řekne, že ještě nejste připraveni. Když v průběhu boje kouzlíte, nevadí to, ale měli byste používat opravdu jen pěsti.


Těžká Zbroj (Heavy Armor)
Nízká úroveň Brodras: Cech bojovníků v Leyawiinu
Bumph gra-Gash: Cech bojovníku v Brumě
Střední úroveň Valis Odiil: Chorrol (dům v JV rohu města nebo v hospodě The Gray Mare)
Varnado: Imperial City (obchod The Best Defense)
Mistr trenér Pranal: hospoda Roxey (SV roh jezera Rumare u cesty Red Ring)
Quest: Chce koupit Marleně (hostinská) dárek. Je prý její „tajný ctitel“ a za optimální považuje 4 stříbrné sklenky a stříbrný džbánek. Dá vám 50 zlatých na náklady, ale co mají zloději za náklady, no ne? Potrénujete sneak v některém z domů a máte to zadarmo. Nebo pokud se jmenujete Mirek Dušín a šetříte na novou klubovnu, zdarma a legálně seženete tyhle kousky na hradu Kvatch nebo ve většině domů, které si koupíte (kromě těch nejlevnějších, Leyaviin, Imperial City, Bravil). Poté, co se mu zahlásíte, zrudne a řekne, ať jí ty věci dáte radši sám. Polibek nečekejte.


Škola Iluzí (Illusion)
Nízká úroveň Hil the Tall: kostel v Cheydinhalu
Jantus Brolus: Bruma (dům Istrius Brolus)
Střední úroveň Carahil: Cech mágů v Anvilu
Kud-Ei: Cech mágů v Bravilu
Mistr trenér Martina Floria: Imperial City (Chironasium v Arcane University)
Quest: Potrénuje vás ráda, ale chce za to (mimo zlata) ještě 10 Welkynd stones.


Lehké Brnění (Light Armor)
Nízká úroveň Dul gro-Shug: Imperial City (dům na SV nádvoří Elven Gardens District)
Olfand: Bruma (obchod North Winds)
Střední úroveň Luciana Galena: Bravil (dům je nad domem k prodeji v severní části města)
Ahdarji: Leyawiin (dům západně od severní hradní brány)
Mistr trenér J'Bari: Leyawiin (dům na jižním náměstíčku)
Quest: Přineste mu elfí kyrys (Elven cuirass).


Střelba (Marksman)
Nízká úroveň Edla Dark-Heart: Bruma (Regnerův dům na jižní straně)
Shameer: Skingrad (dům západně od kostela)
Střední úroveň Reman Broder: Skingrad (dům v jihozápadním koutu města)
Pinarus Inventius: Anvil (dům)
Mistr trenér Alawen: Tábor Troll Candle (východně od Anvilu) nebo je na lovu
Quest: Nechce od vás nic, jen máte mít u sebe elfí (Elven) luk. Vyžaduje tento s odůvodněním, že chce, abyste používali „dobré vybavení“. Ignoruje tak nezvratný fakt, že váš skleněný, ebonitový a daedrický luk je mnohem lepší. Je prostě trubka. :)


Obchodování (Mercantile)
Nízká úroveň Foroch: kospoda Gottshaw (JZ od Kvatche)
Mach-Na: Cheydinhal (knihkupectví Mach-Na)
Střední úroveň Margarte: Leyawiin (dům východně od kostela)
Seed-Neeus: Chorrol (obchod Northern Goods and Trade)
Mistr trenér Palonirya: Imperial City (obchod Divine Elegance v Market District)
Quest: Zde máte dokázat že jste hodni master trenéra, nejste tedy žádní začátečníci. Máte mít proto u sebe minimálně 10000 zlatých.


Škola Mystiky (Mysticism)
Nízká úroveň Angalmo: Cech mágů v Chorrolu
Druja: Cech mágů ve Skingradu
Střední úroveň Ita Rienus: Cech mágů v Bravilu
Boderi Ferano: Imperial City (Mystic Archive v Arcane University)
Mistr trenér Dagail: Cech mágů v Leyawiinu
Quest: Aby vás trénoval, měli byste mít uzavřené nejméně 3 brány do Oblivionu.


Škola Obnovy (Restoration)
Nízká úroveň Cirroc: kostel v Brumě
Marie Palielle: kostel ve Skingradu
Střední úroveň Marz: kostel v Bravilu
Ohtesse: kostel v Cheydinhalu
Mistr trenér Oleta: Kvatch (kostel v Kvatchi nebo uprchlický tábor)
Quest: Aby vás trénoval, stačí mít absolvovaný quest záchrany Kvatche.


Otevírání Zámků (Security)
Nízká úroveň Malintus Ancrus: Chorrol (dům v JZ rohu města)
Samuel Bantien: Imperial City (dům na JZ nádvoří v Talos Plaza)
Střední úroveň Dro'Shanji: Bravil (dům severní části města pod Andragil)
Mandil: Imperial City (Othrelův dům v SV nádvoří Elven Gardens)
Mistr trenér J'banna: Imperial City (uvnitř uzavřené SV části věznice v Imperial Legion)
Quest: Aby Vám nabídl trénink, chce po vás zprávu od S'krivvy z Bravilu.


Plížení (Sneak)
Nízká úroveň City-Swimmer: Bravil (dům nad S´krivvou JZ od městské brány)
Glistel: Chorrol (dům Malintus Ancrus v JZ části města)
Střední úroveň Othrelos: Imperial City (dům na SV nádvoří Elven Gardens)
Mirabelle Monet: Anvil (noclehárna Fo' c'sle na nábřeží)
Mistr trenér Marana Rian: Imperial City (dům v SZ části Temple District nebo se prochází v Arboretu nebo na Waterfront)
Quest:Vaším testovacím úkolem je ukrást jí minci. Když s ní mluvíte poprvé a ona vám zadává quest, odhalí vás i s Chameleonem na 100%. Počkejte tedy až vyjde večer z domu a následujte ji. Možná se zastaví s někým na kus řeči. Musíte počkat dokud se úplně nesetmí. Pokud budete mít problémy s krytím, vlezte do křoví a okraďte ji odtud. Nemá smysl zkoušet ji okrást tváří v tvář, lepší je to zezadu. A ještě poznámka, pokud se vaše postava jmenuje Mirek Dušín, vykašlete se na to. Tento test je hrou považován za krádež a pošpiníte si statistiky. Fuj!


Výřečnost (Speechcraft)
Nízká úroveň Alga: Bruma (Honmundův dům)
Uravasa Othelas: kostel v Bravilu
Střední úroveň Varon Vamori: Bravil (dům před kostelem)
Gruiand Garrana: kostel v Cheydinhalu
Mistr trenér Tandilwe: Imperial City (Chrám v v Temple district)
Quest:Dostanete opravdu vypečený úkol promluvit si se všemi žebráky v Cyrodiilu (huh). Každému také máte dát minci (huh huh). V každém ze sedmi měst jsou dva žebráci a k nim po jednom v Elven Gardens, Market, Talos Plaza, Temple a Waterfront, tedy distriktech Imperial City. Celkem 19 lidí (huh huh huh).
Mohlo by vás uklidnit, že když jste někomu už minci dali, tomu ji znovu dávat nemusíte. Mně osobně by tedy mnohem víc uklidnilo, že Speechcraft není skillem, který je třeba trénovat za peníze, když stačí jen mluvit, mluvit a mluvit.

SEZNAM ŽEBRÁKů

Pro úplnost (a potřeby městských úřadů, odborů sociální péče, jednotlivých měst) dodávám seznam všech cyrodiilských žebráků. (pozn. Nejsem si někde jist pohlavím žebráka, proto se omlouvám za případnou změnu pohlaví :oS ). Jména žebráků jsou natolik poetická, že k nim připíšu doslovný překlad, ať se taky pobavíte... :o))) ).

Jméno Město Lokace
Penniless Olvus (Olvus Ani-Vindra) :o) Anvil východně od Anvil Main Gate
Imus the Dull (Imus Tupec) Anvil na doku na Gold Coast
Wretched Aia (Ubožák Aia) Bravil jihozápadně od Lonely Suitor Lodge, příp. u Gate Door do Nibenay Valley
Cosmus the Cheat (Cosmus Švindl) Bravil -
Jorck the Outcast (Jorck Psanec) Bruma v jižní části města
Fetid Jofnhild (Smrdutý Jofnhild) Bruma severozápadní Bruma, u hradu
Bruccius the Orphan (Bruccius Sirotek) Cheydinhal -
Luckless Lucina (Smolná Lucina) Cheydinhal spí na rohoži u jihozápadního rohu místního baráku na odstřel (pardon, na prodej)
Nermus the Mooch (Nermus Příživník) Chorrol západně od zadních dveří Fighters guildy u velkých muld (kopečků)
Lazy Kaslowyn (Líný Kaslowyn) Chorrol západně od jihozápadní Wall Tower
Fralav the Faker (Fralav Podvodník) Imperial City Elven Garden District, spí na nádvoří za domem Fathise Ulese
Simplicia the Slow (Jednoduška Pomalá) Imperial City Market
No-Coins Draninus (Švorcák Draninus) Imperial City Talos Plaza, za domem Ulen Athram
Ragbag Buntara (Hadrník Buntara) Imperial City Temple
Puny Ancus (Maličký Ancus) Imperial City Waterfront, spí přímo za Methredheliným domem
Deeh the Scalawag (Deeh Rošťák) Leyaviin u brány poblíž City Watch Barracks
Rancid Ra'dirsha (Odporný Ra’dirsha) Leyaviin jiho-jihozápadně od Mages guildy, když prší, tak pod stříškou Five Claws Lodge
Nigidius the Needy (Nigidius Potřebný) Skingrad o půlnoci západně od West Weald Inn
Foul Fagus (Hanebný (také Nečistý)Fagus) Skingrad jihovýchodně od West Weald Inn