Kdo chce tento web???

První kdo napíše na icq 380523377 je jeho...

Rostliny a Přísady

e to paradoxní, ale nejvzácnější rostliny v Cyrodiilu jsou snadno k nalezení, neboť jsou spojeny s jídlem a dají se najít na mnoha malých farmách v divočině. Například nejvzácnější je réva Watermelon (Watermelon Wine), která se ve hře vyskytuje jen 9x. Tři kusy rostou na centrálním poli na malé zemědělské usedlosti Aleswell, ležící na Red Ring Road severně od jezera Lake Rumare. Dva jsou k nalezení na poli Odiilovy farmy vně Chorrolu, další je ve Waters Edge v západní části Nižšího Nibenu (Lower Niben), další je v malé ohrádce za skladištěm Harborside Warehouse v Anvilských docích a poslední je v převorství Gottlesfont Priory ve Velkém Lese západně od Hlavního Města. Další vzácné přísady jsou Wheat Stalk (stéblo pšenice) 16x, dýňová réva (Pumpkin Wine) 25x a tabák 43x. Nejvzácnější nejedlou přísadou je Dryads saddle polypore (tohle už opravdu nejde přeložit... je to nějaká houba) – 19, která se nejvíce vyskytuje v okolí Ayleidské ruiny Wendir JJV od Chorrolu. Další vzácnou houbou je Green stain shelf cup (také nepřeložitelné) – 20 kusů.

Mnoho z jiných přísad je vše možné jen ne vzácné. Například se po Cyrodiilu potuluje 120 klasických melounů (Watermelon) a zatímco najdete pouze 6 divoce rostoucích stébel pšenice, u obchodníků s jídlem ji běžně najdete. ALE, dvě přísady nejde koupit, ani utrhnout... Na stole kaple Cadlew Chapel najdete dvě lidská srdce. Další dvě najdete na stole Luciena Lachance v podzemí pevnosti Fort Farragut (z úkolů pro Temné Bratrstvo) a páté, spolu s lidskou kůží, najdete v bývalém domově Claudie Arcadia ve čtvrti Talos Plaza. Další lidská kůže je k nalezení v poličkách v pobočce cechu mágů v Leyawiinu.

ROSTLINY V OBLIVIONU

blivion je velmi nehostinné místo, kde i rostliny jsou vaším nepřítelem. V oblivionu se vyskytují 4 druhy kořenů Harrada. Dva vypadají jako neškodné kořeny, které jsou k vidění v Cyrodiilských jeskyních a tyto jsou opravdu neškodné... Ale dva další (jeden leží na zemi a druhý roste ze stropu) na vás budou útočit silou 5 bodů zranění na úder, který následuje dvě vteřiny po sobě. Utečte jim z dosahu, nelze je zabít! V jeskyních a dungeonech se nejvíce setkáte s druhem ze stropu rostoucím. Druh co leží na zemi je nejvíce přítomen, když sháníte pomoc pro Brumu v hlavní linii úkolů. Občas, když se otevře nová náhodně generovaná brána, se do našeho světa dostanou i nějaké ty agresivní druhy. Z těchto rostlin lze sbírat přísadu s hustým účinkem (Zraň Zdraví, Zraň Magicku, Mlčení, Paralýza).

Pohyb by byl snadnější nebýt rostliny Spiddal Stick. Pokaždé, když se ocitnete v její blízkosti, vypustí oblak plynu, který vám na 10 vteřin drasticky sníží Rychlost. Vyskytuje se náhodně ve sféře Oblivionu, ale některé se dostaly skrze Brány u Cheydinhalu (tam je jich nejvíc), Brumy a Kvatche až do Cyrodiilu. Ba co víc... 20% těchto rostlin je mrtvých, neaktivních. Ty nejvíce najdete ve sférách Oblivionu přináležející Boethiovi a Peyriteovi (v úkolech, které pro ně plníte). Bodavé klacky mají další sbírku hutných efektů – Zraň Zdraví, Zraň Magicku, Ohnivé Zranění, Obnov výdrž (Fatigue).

Třetí rostlinkou je mimořádně užitečná Krvavá Tráva (Blood Grass). Je velmi běžná a její efekty jsou více jak zajímavé – Chameleón, Zátěž, Posil Zdraví, Vydrž Paralýzu (resist paralysis). Sbírejte, jak to jen jde.